در حال بارگذاری ...
 • اطلاع رسانی

   روستانت شبکه روستایی ایران

  WWW.ROOSTANET.IR

  وب سایت شبکه روستایی ایران «روستانت» به آدرس اینترنتی http://roostanet.ir یکی از اقدامات بنیاد خیریه خواجه نصیر در خصوص ارتقای سطح فرهنگی و علمی روستاییان است که در بانک های اطلاعاتی و بخش های تخصصی و آموزشی خود اطلاعات روستاهای کشور و کلیه ی اطلاعات مرتبط با حوزه ی روستایی کشور را در اختیار علاقمندان این حوزه قرار داده است. این سایت حاوی بخش های متفاوتی است که در ادامه توضیح داده شده است:

   

   

   بانک اطلاعات روستاهای کشور

  "بانک اطلاعات روستاهای کشور" ازجمله سرویس های شبکه روستایی ایران است که دسترسی به آن از طریق http://data.roostanews.ir امکان پذیر است. در این بانک اطلاعاتی، اطلاعات آماری کلیه ی روستاهای کشور شامل جمعیت روستا، سطح سواد، وضعیت اشتغال در روستا، وجود امکانات آموزشی، فرهنگی، ورزشی، مذهبی و اداری، وضعیت سکونت و راه آبادی، وضعیت روستا از لحاظ امکانات بهداشتی و درمانی و. .. جمع آوری شده است. این بانک داده ها همچنین حاوی اطلاعاتی در خصوص تاریخچه ی شکل گیری روستا، موقعیت جغرافیایی، سوغات و صنایع دستی، مشاغل، وضعیت آب و هوا، محصولات زراعی و باغی و طبیعت روستا می باشد. اطلاعات اماکن گردشگری روستاهای هدف گردشگری شامل جاذبه های طبیعی و تاریخی موجود در روستا نیز در این بانک اطلاعاتی موجود است.

   با استان ها

  بخش "با استان ها" یکی از بخش های اطلاع رسانی شبکه روستایی ایران است که شامل اطلاعات آماری از مساحت و جمعیت استان، تعداد شهرستان ها، بخش ها، دهستان ها و روستاهای استان و نقشه ی استان است. در این بخش همچنین اطلاعاتی در خصوص "اطلاعات کلی استان"، اخبار روستایی استان، اداره کل امور روستایی استان، آلبوم تصاویر استان، وبلاگ های روستایی، معرفی روستاهای استان و بخش معرفی دهیاری ها موجود است. معرفی دهیاری های استان یکی از مهم ترین بخش های هر استان است که در آن روستا، دهیار و اعضای شورای اسلامی روستا و عملکرد آن ها در روستا به همراه تصاویر مناسب معرفی شده است.

   اوقات شرعی روستاها

  یکی از مهم ترین و کاربردی ترین سرویس های شبکه روستایی ایران اوقات شرعی روستاها و شهرهای کشور است که از طریق آدرس اینترنتی http://pt.roostanet.com نیز قابل دسترسی است. این سرویس وقت های شرعی اذان صبح، طلوع آفتاب، اذان ظهر، غروب آفتاب، اذان مغرب، زمان عشا و نیمه شب شرعی در روستا و شهر مورد نظر را در هر یک از ماه های سال محاسبه می کند. این بخش شامل ابزارهای تخصصی نیز است مانند "گجت ویندوز" که به کاربر اجازه می دهد اوقات شرعی روستای خود را بر روی صفحه ی desktop کامپیوتر داشته باشد. این ابزار که ابتدا باید از صفحه اوقات شرعی بر روی کامپیوتر نصب شود اوقات شرعی روستا را نشان می دهد و می تواند در صورت نیاز چندین بار مورد استفاده قرار گرفته و اوقات شرعی روستاهای مختلف را به صورت مجزا نشان دهد.

   گردشگری روستایی

  "گردشگری روستایی" سرویسی است که امکان جستجوی مکان های تاریخی و جاذبه های طبیعی موجود در روستاهای کشور را فراهم می کند. در این بخش اطلاعات کلیه ی جاذبه های گردشگری در کل روستاهای هدف گردشگری گردآوری شده است. این اطلاعات شامل نوع جاذبه، نام جاذبه، شرح و نام روستایی است که این جاذبه ی گردشگری در آن واقع است. جاذبه های طبیعی و جاذبه های تاریخی موجود در روستاها توسط این سرویس می تواند مورد جستجو قرار گیرد.

   امور دهیاری ها

  از آن جایی که یکی از مخاطبان اصلی سایت روستانت دهیاران و مدیران روستایی کشور می باشند، شبکه روستایی ایران بخشی را به ارائه ی اطلاعات مربوط به دهیاران اختصاص داده است که در آن موضوعات مختلفی گردآوری شده است. قوانین و مقررات وضع شده در خصوص مدیریت روستا، دستورالعمل ها و آیین نامه های منتشر شده و تفاهم نامه های منعقد شده میان وزارت کشور و سایر دستگاه ها در خصوص مدیریت روستا از جمله ی این اطلاعات هستند. در بخش تجارب موفق دهیاری ها به معرفی دهیاری های موفق هر استان و نحوه ی عملکرد آن ها پرداخته شده است. بخش پرسش های حقوقی دهیاران امکانی را فراهم کرده است تا دهیاران بتوانند از طریق فرم موجود سوالات خود را مطرح نموده و از سوالات مطرح شده و پاسخ آن ها اطلاع یابند.

   صدای مشاور روستایی

  صدای مشاور روستایی یک مرکز مشاوره ی غیرحضوری روستاییان است که خدمات خود را به صورت فراگیر به روستاییان کشور ارائه می دهد. این مرکز در صدد آگاه سازی و حل مشکلات زندگی اجتماعی روستایی و همچنین معرفی ساختارها و ایجاد کانال های ارتباطی بین روستاییان و نهادهای خدماتی می باشد. صدای مشاور علاوه بر پاسخ گویی به سوالات و ارائه ی راه حل های کارشناسانه و تخصصی برای حل مشکلات روستاییان، به عنوان پل ارتباطی به منظور اطلاع رسانی میان مسئولین و روستاییان عمل می نماید.

   مجلات روستایی

  یکی از بانک های اطلاعاتی منحصر بفرد و بسیار پرکاربرد که در شبکه روستایی ایران مجتمع شده است فایل های مطالب موجود در کلیه ی مجلات منتشر شده در حوزه ی روستایی کشور است. در این بخش مجلات در گروه های مختلف مانند گروه کشاورزی، علوم زراعی، گیاه شناسی، شیلات، جنگل و مرتع، علوم باغبانی، دامداری، پژوهشی، دامپزشکی و نشریه دهیاری ها به تفکیک ارائه شده اند. در این بایگانی تاکنون 100 عنوان مجله در قالب بیش از 1650 مجلد گنجانده شده است. مطالب هر مجله در قالب فایل های pdf هستند که به راحتی قابل مطالعه و ذخیره بر روی کامپیوتر هستند. در این بخش همچنین شناسنامه ای از هر مجله شامل اطلاعات صاحب امتیاز، مدیرمسئول، سردبیر و راه های ارتباطی با مسئولین مجله شامل شماره تلفن، نشانی و پست الکترونیکی ارائه شده است.

   مقالات حوزه ی روستایی

  از دیگر بانک های اطلاعاتی شبکه روستایی ایران بانک اطلاعاتی مقالاتی است که در حوزه ی روستایی کشور تالیف و یا منتشر شده است. در این بانک اطلاعاتی بیش از 2500 مقاله جمع آوری شده است. در این بخش اطلاعاتی مانند عنوان، خلاصه ی مقاله، متن کامل و منبع استخراج مقاله و نام نویسنده ی آن ذکر شده است.

   وبلاگ های روستایی

  بانک اطلاعاتی وبلاگ های روستایی و وبلاگ های دهیاری ها یکی از بانک های اطلاعاتی شبکه روستایی ایران است که وب سایت ها و وبلاگ هایی که مطالبی را به معرفی یکی از روستاهای کشور اختصاص داده اند و یا وبلاگ هایی هستند که توسط دهیاری و شورای اسلامی روستا ایجاد شده و مدیریت می شوند را معرفی کرده است. در این بخش وبلاگ های دهیاری های هر یک از استان های کشور به صورت مجزا قرار گرفته اند و می توان لیست وبلاگ های استان مربوطه را به همراه آدرس وبلاگ مشاهده کرد.

   فرهیختگان روستا

  بانک اطلاعاتی "فرهیختگان روستا" مجموعه ای است از اطلاعات اساتید دانشگاه، محققان و اندیشمندان حوزه ی روستایی، مدیران فعال در حوزه ی روستایی و کلیه ی کسانی که در هر یک از روستاهای کشور به نوعی در امر مدیریت در روستاها دارای ویژگی های خاصی بوده و هستند. اطلاعات فرهیختگان روستایی شامل نام، تصویر و آخرین مدرک تحصیلی افراد، مرتبه ی علمی، آدرس پست الکترونیکی، آدرس وب سایت شخصی یا دانشگاهی، اطلاعات مدارک تحصیلی، مدارج علمی، سوابق اجرایی، لیست مقالات و کتب تالیف شده توسط افراد و. .. است. اطلاعات مدارک تحصیلی شامل رشته، تاریخ، دانشگاه و کشور محل اخذ هر یک از مدارک است. سوابق، برجستگی ها و افتخارات کسب شده توسط اساتید و نخبگان روستایی و همچنین فعالیت ها و پروژه های تحقیقاتی صورت گرفته توسط هر یک از نخبگان روستایی کشور نیز در این بانک اطلاعاتی موجود است.

   اطلس و نقشه های روستایی

  "اطلس و نقشه های روستایی" یکی از سرویس های شبکه روستایی ایران است که از طریق آدرس http://map.roostanet.com نیز قابل دسترسی است و شامل نقشه های دهستان ها و آبادی های کشور است. نقشه های آبادی ها شامل نقشه محیطی روستا و نقشه راه های روستا می باشد که این نقشه ها توسط ماهواره تهیه گردیده است و نقشه دهستان ها نقشه های ترسیمی است که بر اساس داده های آماری سال 1385 توسط مرکز آمار ایران تهیه شده است. در بخش نقشه ی آبادی ها سه نوع نقشه ی راه ها، نقشه ی ماهواره ای و نقشه ی ترکیبی آبادی موجود است.

   حسابرس روستا

  نرم افزار حسابداری "حسابرس روستا" نرم افزاری است که توسط بنیاد خیریه خواجه نصیر طوسی تهیه شده و از طریق شبکه روستایی ایران به صورت رایگان در اختیار دهیاران قرار داده شده است. این نرم افزار جهت انجام امور حسابداری به دهیاران، شوراهای اسلامی روستا و فعالان حوزه ی روستایی کشور کمک می کند. فایل این نرم افزار از طریق پایگاه اینترنتی روستانت قابل دانلود است.

   جستجوگر کتاب روستایی

  در بانک اطلاعاتی کتاب روستایی عناوین و اطلاعات بیش از 1500 جلد کتاب جمع آوری شده است. کتاب ها در قالب 20 گروه مانند گروه کشاورزی، علوم، تکنولوژی و. .. طبقه بندی شده اند. جستجوگر کتاب روستایی امکان جستجوی کتاب ها را به دو روش جستجوی ساده و جستجوی پیشرفته فراهم می سازد. در این بخش اطلاعاتی از کتاب ها مانند تصویر جلد، عنوان کتاب، نام نویسنده، نام مترجم، انتشارات، سال انتشار، نوبت چاپ، تیراژ، تعداد صفحات، قیمت، قطع و خلاصه ی محتوای کتاب جمع آوری شده است.

   رکوردهای روستایی

  از دیگر اطلاعات جمع آوری شده در شبکه روستایی ایران مواردی هستند که در روستاهای کشورمان وجود دارند و در نوع خود دارای درجه ی اولین می باشند و یا اتفاقاتی که در روستاها رخ داده اند و در نوع خود بی نظیر هستند. در بسیاری از روستاهای کشورمان موارد منحصر بفردی وجود دارند که به دلیل عدم معرفی توسط رسانه ها ناشناخته باقی مانده اند. چه بسا معرفی این گونه موارد خصوصا معرفی بناهای باستانی موجود در روستاها و اماکنی که در امر گردشگری ویژه هستند بتواند در رونق گردشگری روستایی موثر باشد. این اطلاعات در شبکه روستایی ایران تحت عنوان "رکوردهای روستایی" در اختیار علاقمندان قرار گرفته است. در این بانک اطلاعاتی بیش از 100 عنوان از موارد منحصر بفرد روستایی جمع آوری شده است.

   قوانین عمومی

  بخش قوانین عمومی حاوی اطلاعات و قوانین و مقرراتی است که اطلاع از آن ها جنبه ی عمومی داشته و می تواند برای دهیاران و کلیه ی مخاطبین شبکه روستایی ایران مفید باشد در این بخش قوانین و مقررات متفاوتی مانند قوانین و مقررات شهرداری ها، قانون کار، قانون کیفری، قانون ثبت اسناد و املاک، قانون مالیات های مستقیم، قانون اساسی، قانون تجارت و قوانین و مقررات بخش تعاون به صورت فایل های پی دی اف جمع آوری شده اند.

   

  روستانما آژانس عکس روستاهای ایران

  WWW.ROOSTANAMA.IR

  معرفی توسط تصویر یکی از روش های ساده، گویا و جذاب جهت معرفی مکان و یا موضوعی است که می بایست به دیگران شناسانده شود. آژانس عکس روستایی «روستانما» بستر مناسبی است که این امکان را برای معرفی روستاها، اماکن و موضوعات مرتبط با حوزه ی روستایی کشور فراهم آورده است. در این پایگاه که توسط آدرس اینترنتی http://roostanama.ir قابل دسترسی است، آلبوم های تصویری مختلفی قرار گرفته است که در هر یک از آن ها در کنار تصاویر توضیح مختصری نیز از موضوع تصویر ارائه شده است. در این پایگاه آلبوم های تصاویر روستایی به تفکیک استان قرار داده شده است و همچنین امکان جستجوی موضوعی تصویر نیز برای کاربران فراهم شده است.

   

   روستا نیوز آیینه روستاهای ایران

  WWW.ROOSTANEWS.IR

  پایگاه خبری-تحلیلی "روستانیوز" پاسخی است به نیازهای مرتبط با حوزه روستایی کشور. این پایگاه که از مرداد ماه سال 88 راه اندازی شده است بخشی از فعالیت های بنیاد خیریه خواجه نصیر طوسی است که در عرصه ی روستایی و در بستر اینترنت منتشر گردیده است. در این پایگاه آخرین و جدیدترین اخبار مرتبط به حوزه روستایی کشور و نیز مقالات و مطالب مرتبط با مسائل روستایی منتشر می گردد. بانک اطلاعات روستاهای کل کشور از دیگر خدمات این پایگاه می باشد.

   

  پایگاه اطلاع رسانی بنیاد

  WWW.KNTI.IR

  این سایت که با آدرس اینترنتی www.knti.ir در دسترس مخاطبین می باشد آخرین اطلاعات و اخبار فعالیت های بنیاد را پوشش می دهد. اخبار فعالیت های جاری بنیاد، گزارش پروژه های عمرانی بنیاد در مناطق محروم  و مستندات مکتوب و تصویری از اردوهای جهادی گوشه ای از محتوای این سایت در فضای مجازی می باشد.

   

   

  سامانه اطلاع رسانی بشاگرد

  WWW.BASHAGARD.IR

  با توجه به تبدیل شدن منطقه محروم بشاگرد به شهرستان مستقل و لزوم اطلاع رسانی هرچه بهتر از وضعیت این منطقه، و از آنجا که شهرستان بشاگرد یکی از پایگاه های اصلی این بنیاد می باشد، پایگاه خبری مستقلی جهت پوشش اخبار این شهرستان در فضای مجازی اینترنت و با آدرس www.Bashagard.ir راه اندازی گردیده است که در این پایگاه آخرین اخبار این شهرستان و نیز فعالیت های بنیاد در این منطقه به مخاطبین عرضه می گردد.

  bashgard

  روستا بازار، بازارچه مجازی روستاهای ایران

  WWW.ROOSTABAZAR.IR

  روستا بازار، اولین پرتال آگهی محصولات و دستاوردهای روستایی کشور می باشد. در این سایت به صورت ویژه به تبلیغ محصولات کشاورزی، دامپروری، شیلات، صنایع دستی، ماشین آلات کشاورزی و دامپروری و. .. پرداخته می شود. در این سایت کلیه روستاییان و نیز شرکت ها و موسساتی که موضوع فعالیت شان حوزه روستایی می باشد می توانند به صورت رایگان به تبلیغ محصولات خویش اقدام نمایند. همچنین افرادی که نیازمند تهیه محصولات و یا خدمات روستایی هستند نیز می توانند به صورت مستقیم به این سامانه مراجعه و براساس دسته بندی های موجود به اطلاعات مورد نیاز خود دست پیدا کنند. در حقیقت این سایت ارتباطی دو سویه و مستقیم بین تولید کننده و مصرف کننده برقرار می نماید.

   

  roostabazar

   

  نشریه دهیاری ها

  نشریه دهیاری ها که متعلق به سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور می باشد، نشریه ای آموزشی - ترویجی است که با هدف آموزش دهیاران و کارکنان دهیاری های سراسر کشور منتشر می گردد. محتوای نشریه توسط این بنیاد تولید و در 16000 روستای کشور و در میان دهیاران روستاهای هدف به صورت رایگان توزیع می گردد. فایل های مقالات مندرج در این نشریه از طریق سایت روستانت قایل مطالعه و دانلود است.

   
  42 41 40 39
  38 37 36 35
   34 33 32  31
  30

   شبکه محسنین

  جهت اطلاع رسانی هرچه بهتر از فعالیت های بنیاد و برقراری ارتباطی دو سویه با مخاطبین بنیاد، شبکه اطلاع رسانی محسنین که مبتنی بر پیامک تلفن همراه می باشد راه اندازی شده است. با این سامانه آخرین اطلاعات و اخبار فعالیت های بنیاد و گزارش روند اجرای پروژه های عمرانی در مناطق محروم با شماره پیامک 30006271 به اطلاع خیرین و عموم مخاطبین بنیاد می رسد.


 • پروانه فعالیت